top of page

Jak vést děti ke sportu tak, aby je bavil a zůstaly při něm až do dospělosti.

uspech.jpg

Z přirozeného pohybu se stal organizovaný sport, a proto je nutné změnit přístup k výchově. Děti někdy zapomínají na to důležité – lásku ke sportu jako takovému. Právě emoční vztah ke sportovní činnosti, který si dítě vytvoří, má nezanedbatelný vliv na pozdější úspěch či neúspěch.

Psychické nastavení, emoční rozpoložení a konkrétní hráčské dovednosti jsou směsí, která ovlivňuje výkon. Na tohle všechno můžete díky vhodně zvolenému přístupu pozitivně působit.

Vhodná obuv pro naše malé fotbalisty

boty OK.jpg

S ohledem na zdraví vývoj pohybového aparátu děti a taky lepšího "citu" pro míč není vhodné pořizovat dětem klasické kopačky pro dospělé s vysokýma špuntama.

Nesprávné obutí a nedostatek přirozeného pohybu dnešních dětí si vybírá svou daň. Nejrozšířenější ortopedickou vadou (podélně plochou nohou) trpí až 75 procent populace. Důvodem je kromě špatné obuvi fakt, že děti obvykle prosedí odpoledne u počítače bez pohybu.

Aby vaše dítě neřešilo něco podobného za pár let, začněte hned od počátku pečlivým výběrem obutí i pro sport. 

Komplexní rozvoj hráče

komplex.jpg

Je důležité si uvědomit, na co bychom se měli zaměřit v daném věku hráče, a zda v tomhle věku mají jednotliví hráči již osvojené činnosti z předchozího období/věkové kategórie. 

Než se začneme soustředit pouze na výsledky utkání, měli bychom vědět, jakým způsobem chceme vyhrávat a zda tahle orientace pouze na výsledek utkání rozvíjí naše mladé fotbalisty. Fotbalový tým je tvořen ze spektra hráčů, kteří disponuji individuálními schopnostmi a dovednostmi. A tady jsme úplně na začátku celého procesu = herní činnosti jednotlivce a dynamika provedení dané činnosti. Naučme se nejdříve soustředit na míč, jak ovládat míč. Až to hráči zvládnou, naučme je spolupracovat, teda jak hrát ve skupině (malé formy her a následně velké formy her). Když tohle všechno zvládneme, až pak je učme  jak vyhrávat.  Ne naopak!

Platby příspěvků

placeni.jpeg
více info zde

Příspěvky ve výši 300 Kč/měsíc se vybírají za 10 měsíců v roce.

Platby se realizují dva krát ročně:

                           první platba ve výši 1 500,-  do 1. října (za období záři – leden)

                           druhá platba ve výši 1 500,- do 15. února (za období únor – červen)

Peníze se posílají na účet SK Pyšely: 258081610 / 0300

K platbě prosím uveďte do poznámky „jméno hráče + rok narození“.

V případe dalších dotazů, prosím, kontaktujte trenéry.

Zdravá výživa pro naše malé sportovce

strava.jpg

Děti by se měly již od útlého věku naučit dodržovat správný stravovací režim a tím se vyhnout nejrůznějším potížím v pozdějším věku. Zejména u sportujících dětí je potřeba, aby strava přispívala nejen ke správnému růstu a tělesnému vývoji, ale také k co nejlepším sportovním výsledkům. Protže sportovní výsledky jsou závislé nejen na intenzitě tréninku, ale také na zdravém jídelníčku, který tělu poskytne vyvážený poměr všech potřebných živin. Také tekutiny musí být tělu dodávány ve zvýšené míře.

Dostatečný přísun živin v podobě bílkovin, vitamínů a minerálních látek nám dodá jedině zdravá strava. Takový nezdravý párek, nebo hamburger nám cenných a potřebných látek dodá úplné minimum a tělu pak samozřejmě chybí energie. Nehledě nato, že bílkoviny a vitamíny jsou nepostradatelné pro tvorbu a obnovu funkci tkání, svalové hmoty, ale i kostí. Není proto od věci se o stravě malého sportovce poradit s odborníky.

Desatero pro rodiče a fanoušky

Respect.jpg

V mládežnickém fotbale jde především o proces učení se. A kdo se učí, zákonitě dělá chyby. Dejme proto našim malým sportovcům možnost vyzkoušet si nově naučené dovednosti, nechme je samostatně řešit problémové (herní) situace na hřišti.

Neberme jim radost z toho, že sami mohli něco vymyslet nebo předvést s/bez míče. Dodávejme jim především odvahu a vybízejme je ke kreativitě. Nikdo přece nechce vychovávat hráče „loutky“, kteří jsou vykonavateli cizích rozhodnutí.

CO VŠECHNO JAKO RODIČ MŮŽETE OVLIVNIT

  • Chcete vědět, jak dítě motivovat a vést, i když se mu zrovna nedaří?

  • Přejete si, aby děti sport opravdu bavil?

  • Jaký vliv má talent na úspěch?

  • Chcete svým správným přístupem znásobit dopad tréninku?

  • Potřebujete v dítěti posílit disciplínu a sebevědomí?

bottom of page